• עודד

ספר המטרה - שוק המט"ח - דפים ראשונים

עודכן: 14 בנוב׳ 2021

"המטרה"

5 הצעדים למסחר מקצועני ארוך טווח בשוק המט"ח, המדדים והסחורות.

מאת : עודד (שובל) פרץ

ללמוד – " לראות " – לסחור – להצליח.

"מנרדף לרודף"

הערת המחבר: הספר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד ופונה כמובן גם לסוחרות שביננו.

הקדמה :

סוחר יקר,

התלבטתי רבות כיצד לפתוח ספר זה. מכיוון שהנחת היסוד שלי בבואי לכתוב שורות אלו הנה שהקורא הנו בעל ניסיון מסחר ובקיא ברזי דרך שלושת הפרשים ומכיר היטב את עולם הקורלציות בין מטבעות אני בוחר לגשת שלא כדרכי מיד לתכני הספר ללא כל הקדמות מיותרות.

ישנם סוגים רבים של סוחרים ואסכולות מסחר רבות אך ישנו אלמנט מאוד חזק שחוזר על עצמו פעמים רבות בעדויות של סוחרים אשר מאסו בבילוי הממושך אל מול המסכים ורוצים מאוד לשנות את אורחות המסחר שלהם ולבסס את החלטות המסחר שלהם על בסיס ארוך טווח אשר מאפשר ניהול חיי שגרה וגם מסחר מניב בשוק ההון ושוק המט"ח.

בתחילת הדרך שלנו כסוחרים אנו מאוד מתלהבים ומבלים שעות רבות אל מול המסכים ומאפשרים גם לרגשות שלנו להשתתף במסחר היומי. אין כל פסול במסחר תוך יומי, אין כל פסול לנצל פניות של זמן ולנסות "להוציא" עוד מעט כסף משוק ההון אך הרוב ללא ספק היו רוצים לאפשר לשוק לרדוף אחריהם מאשר לרדוף בעצמם אחר השוק.

המסחר האידאלי והמניב ביותר ומן הסתם הנכון "והבריא" ביותר הנו מסחר ארוך טווח בו לא חל עלינו הצורך לבצע " בייביסיטינג" על העסקאות שלנו בשוק המט"ח ובשוק ההון.

הסוחרים המנוסים ביותר בשוק יודעים ששווה להמתין לטרייד, שווה "לארוב" לטרייד וכאשר מתקבלת ההזדמנות הם יודעים לנצל ולמקסם את הרווחים שלהם על בסיס הבחירה שלהם. שוק המט"ח, המדדים והסחורות אלו שווקים אשר יודעים לזמן לנו הזדמנויות מסחר ארוכות טווח כמעט על בסיס יומי. הווה אומר שמכל מרבית הנכסים למסחר בשוק המט"ח, המדדים והסחורות לפחות נכס אחד יאפשר לנו את הזדמנות המסחר ארוכת הטווח אשר לה המתנו במהלך שבוע מסחר. לא פעם תבחינו שמספר נכסים מאפשרים הזדמנויות מסחר אלו בו זמנית ועליכם תחול ההחלטה לבצע את הבחירה או הבחירות הטובות ביותר.

ככל שחולפות השנים אני מבחין כמה ההחלטה שלי לאחר ניסיונות מסחר כושלים בתחילה ולאחר שימוש בידע שקיבלתי מאחרים הייתה החלטה פנטסטית, אותה החלטה בבוקר חורף אחד שזהו, עד כאן, מעתה אני פועל רק על בסיס מתמטי מדויק ואני מתחיל לנסות ולשכפל את דרך עבודת המחשב בהחלטות המסחר שלי.

מאסתי במתח ובחוסר ההבנה לעיתים של הבחירות שלי שנעשו רק בגלל שאמרו לי כך לעשות. נמאס לי לסמוך על כלים טכניים שאט אט הבנתי את הבוגדנות שלהם בעולם הניתוח הטכני והתחלתי לרתום אותם לשירותי בדרך מאוד שונה ורק ככלי עזר להחלטות המסחר המאוד מדויקות שלי. התחלתי לעבוד כמו מחשב, התחלתי לחשוב כמו מחשב והצגתי לעולם את רזיאל ואת דרך שלושת הפרשים אשר מהווה חומר חובה לקוראי ספר זה. אין מה לעשות, על מנת להצליח בשוק לאורך זמן, על מנת לייצר רווחים עקביים יש להשקיע בתחילה זמן, כסף ומחשבה.

נחזור על הגדרת הפרשים בספר זה.

השוק לא בורח, תמיד יש הזדמנויות חדשות ולא צריך להתרגש אם מהלך מסוים הוחמץ. יש להמתין בסבלנות למהלך הבא. אנו לא צריכים לנסות ולנצח את השוק אנו צריכים להבין אותו, לתזמן אותו ולזרום אתו בהינתן הסימן לכך.

מסחר ארוך טווח מתעלם לחלוטין מאירועים כלכליים ומבסס את החלטות המסחר על בסיס קריאת גרף נקי, גרף ערום, הבנת המחיר על הגרף בנקודת זמן מסוימת. למרות שקשה להגיון לקבל זאת, עליכם להפנים זאת ולקבל זאת !!! הגרף הוא המלך, והמלך ערום.

ספר "המטרה" עוסק במסחר ארוך טווח על בסיס יחס סיכון לרווח, פשוטו כמשמעו. חובה עליכם הניסיון, זה הוא לא ספר למתחילים !!!

כניסה לטריידים ארוכי טווח על בסיס סיכון מאוד קטן אשר כרוך גם הוא במחשבה והגיון. כל טרייד דורש מחשבה, אנו לא פועלים על בסיס אימפולסיבי.

מטרת הספר הנה לסגור מעגלים, כיצד למרות הידע הרב שרכשתם וניסיון המסחר האישי שלכם, לשלב אורח חיים ופעילות עצמאית ללא הצורך לבלות שעות אל מול מסכי המחשב, ללא הצורך להיות במתח רב וללא הצורך לחשוש מאירועים כלכליים.

כאשר אני מלמד סוחרים מנוסים את תורת חמשת השלבים התגובה הראשונית שלהם היא פשוט מדהימה, כיצד הגדרת השלבים בצורה כה ברורה, החוקים והסדר עושים להם את מה ששנים של מסחר אינטנסיבי לא עשו להם.

אתם צריכים להיות טובים מספיק על מנת לומר לעצמכם לעיתים שלא איתרתם טרייד שעומד לכם בהגדרות העבודה ולכן אתם מוותרים ולא נוגעים. זאת תהיה עבורכם פריצת דרך ללא ספק. הכל מוגדר בצורה ברורה ולכן אין כל סיבה שלא תצליחו ליישם את הכתוב ואת המתואר בכותר ה- DVD המצורף.

פשוט, נקי, נכון, הגיוני וריווחי.

אני חוזר ומדגיש שספר זה נועד לסוחרים אשר בקיאים היטב ברזי שלושת הפרשים ותורת ניהול הטרייד כפי שמתוארת בפרוטרוט במוצרים אחרים של אלבריה ולמרות זאת אני אקפיד לחזור על עקרונות העבודה עם הפרשים.

אני מאחל לכם הצלחה רבה.

עודד שובל

חמשת השלבים :

נתחיל בהגדרת חמשת השלבים למסחר ארוך טווח ומניב :

שלב א' – מה אני מחפש ?

שלב ב' – האם אני מבין את המחיר ?

שלב ג' – האם הטרייד הגיוני ?

שלב ד' – כיצד אני נכנס לטרייד ?

שלב ה' – אופן ניהול הטרייד ?

ישנו שלב נוסף והנו שלב ההחלטה על סגירת העסקה לחלוטין.

הגדרות המצבים :

· מה אני מחפש ?

בסיס ההחלטות חייב להיות מצב מיוחד שמשלב בין גרף יומי וגרף שבועי. אנו מנסים לאתר מצבי קיצון יחסיים אשר מגיעים לרמת הרמוניה בשלב מסוים על בסיס גם של גרף יומי וגם של גרף שבועי בחלון זמן ספציפי.

· האם אני מבין את המחיר ?

לאחר קיום שלב א' חובה עלינו להבין את המחיר וזאת אנו עושים על בסיס רמות פיבונאצ'י מיוחדות ורגילות. בסיס הבנת המחיר הנו בסיס שלושת הפרשים.הבנת המחיר על הגרף מתייחס לאיתור רמות מדויקות אבסולוטיות על בסיס תיקוני פיבונאצ'י מיוחדים ועל בסיס הרחבות פיבונאצ'י רגילות ומיוחדות. במידה ונכס מסוים "עומד" לנו בקריטריון של שלב א' אך לא מצליחים לאתר על הנכס הסבר למחיר ניתן תמיד לחפש רמה מדויקת בקורלציה. נאמר שהצמד NZDUSD עונה על שלב א' אך לא עונה על שלב ב' אז נוכל תמיד לחפש הסבר למחיר בקורלציות שלו שיכולות להיות ב- AUDUSD או אולי ב- USDCAD ואולי גם במדדים או בסחורות וגם כמובן בשערים מצטלבים כגון : GBPNZD או EURNZD.

· האם הטרייד הגיוני ?

כאן חלה עלינו החובה להבין את ההיגיון שבהבנת הקשר בין המטבעות, קורלציה בין מטבעות. כל טרייד דורש מחשבה ועלינו להרגיש נוח עם הבחירה שלנו ולכן עלינו לבחון היטב האם הטרייד שאנו רוצים להיכנס אליו הנו הגיוני בנקודת הזמן בו אנו בוחנים אותו.

· שלב הכניסה לטרייד.

כיצד אכנס לטרייד? במירב המקרים שנתאר הכניסה הנה מידית וללא כל היסוס. השאלה כיצד ובכמה? לעיתים נאתר טרייד שעומד לנו בשלושת השלבים הראשונים אך מעט "ברח" לנוודורש עתה סטופ רחב יותר. עלינו לבצע החלטה האם נפעל במינוף רגיל או מוקטן. כמה מנות? מה יעד הרווח של מנה ראשונה ?

· שלב הניהול.

כיצד ננהל את הטרייד בימים, השבועות הקרובים. לכך מספר אסכולות כאשר הבחירה של אסכולה כזו או אחרת הנה על בסיס פניות ( זמן פנוי ) הסוחר ומאפייני האופי שלו. פעמים רבות נשלב אסכולות ניהול.

מאפייני מערכת קבלת ההחלטות :

שלב א' -

אנו נצרכים להגיון הבסיסי, הקדמון והפשוט ביותר כאשר אנו ניגשים לבחון את מערכת הגרפים שלנו. אנו מעוניינים לקנות כאשר השוק במכירות יתר ואנו מעוניינים למכור כאשר השוק בקניות יתר. הכי פשוט שיש. כמובן ששוק בקניות יתר לא מכוון לירידה ובטח לא מידית וגם כמובן ההפך. האידיאל מבחינתי הנו למצוא חלון זמן אשר מאתר מצב של מכירות יתר או קניות יתר גם בגרף היומי וגם בגרף השבועי.

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול