• עודד

הסוחר המבולבל

עודכן: 14 בנוב׳ 2021

שוק המט"ח הוא אכן שוק מורכב. שוק הטומן בחובו הבטחות להצלחה ורווחים כספיים לצד עוגמות נפש והפסדים. הדרך להצלחה בשוק זה הנה דרך ככל דרך, דרך של לימוד, דרך של התמדה, דרך עם עליות ומורדות, דרך המשלבת מפחי נפש לצד התרוממות רוח. היכולת "להוציא כסף מהשוק מושכת רבים ובאותה מידה פולטת רבים. חווית הרווח בשוק במט"ח הנה חוויה מדהימה, חווית אושר וביטחון. הנה, יש לנו את היכולת עתה לשלוט בעתיד הכלכלי שלנו ללא מורא ממצב שוק כזה או אחר או מחשש של חרב קיצוצים במקום העבודה.

מסחר ופסיכולוגית מסחר בשוק ההון
הסוחר המבולבל

חווית הרווח בשוק המט"ח הנה חוויה מסוכנת, חוויה אשר התחושות שהיא מביאה איתה גורמות למנגנוני הזהירות שלנו, מנגנונים שחייבים להיות ברמת הזהירות הגבוהה ביותר להיות מעט מעומעמים. סיבה זו הנה הסיבה שלרוב אחרי רווחים מגיעים ההפסדים. על מנת להצליח בשוק המט"ח עלינו תמיד להיות ערים 100% לתחושות שלנו.


חובה להבין כיצד אנו מרגישים לפני כל טרייד. חובה עלינו לקחת הפסקה אחרי רווחים והפסקה לאחר הפסדים. כן, זה חלק חשוב בהצלחה שלי, זה חלק חשוב שאני חוזר עליו פעמים כה רבות בקורסים שלנו. זה אותו החלק שאמונה עליו בת זוגתי שללא הדרכתה לא הייתי מגיע לאן שהגעתי וסביר להניח שכמו רבים אחרים הייתי אולי נשבר בדרך.


לאחר שלקחתם לכם קורס מט"ח כזה או אחר ולאחר שחוויתם מסחר, אתם בוחרים להעמיק את היעד ולקחת קורסים למתקדמים. אתם מבינים מהר מאוד שבשוק הזה יש הרבה כסף ואתם בטוחים שאם תלמדו על יותר כלים, יותר מתנדים ומכוונים אז בטח תצליחו יותר. אז אתם בוחרים לכם קורסים למתקדמים, קורסים אשר מדריכים אשר בקיאים תיאורטית בפרטי פרטים של כלים אלו יסבירו לכם כיצד להשתמש בהם. תאוריות לא יובילו אתכם בהכרח לשיפור הביצועים שלכם. אתרים אשר מבטיחים לכם הצלחות ומציגים בפניכם טבלאות של ביצועים מושכים אתכם פנימה. המרצה\מדריד\מנהל האתר מציג את תורתו בביטחון מעורר כבוד ואתם "נלכדים", הנה מצאנו סוף סוף את הדרך להצלחה.


רבים מכם מכירים את היכולות שלי, רבים מכם יודעים כמה ספרים יש ברשותי וכמה כבר קראתי, רבים מכם יודעים שרמת השפה האנגלית שלי הנה מאוד גבוהה ולכן איני מוגבל בקריאת חומר באנגלית, גם ברמה הגבוהה ביותר. ובכל זאת רבים מתפלאים מדוע אני לא פותח קורסים למתקדמים כפי שהאחרים עושים. מדוע אני לא מלמד כלים אחרים כמו בקורסים אחרים? הרי אם רק הייתי מציע קורס למתקדמים הייתי ממלא כיתות בין לילה. אז מדוע לא? כי לא צריך!!!!!


ובכן תלמידים רבים, רצו להעמיק את הידע שלהם ושילמו ממיטב כספם עבור קורסים למתקדמים. האם זה עזר להם ?...אאאההממממ..אני לא בטוח. הרי ללמד כיצד לעבוד עם כלי כזה או אחר גם אני יכול. אני יכול לשוחח שעות ולהרצות שעות על מתנדים או מכוונים כאלו ואחרים, והנה יש לכם קורס למתקדמים.

אני לא נגד העשרת הידע, אני לא נגד קריאה של חומרים, נהפוך הוא. טענתי היא שאף כלי לא יעזור לכם באם לא תבינו קודם את הגרף. הסוחרים המובילים בעולם לא צריכים כל כך הרבה כלים על הגרף על מנת לבצע החלטה כזו או אחרת.


מלמדים אתכם שלשימוש בכלי מסויים יש כללים מסויימים. כאשר קורה כך, יש לפעול כך. כך בכל כלי. אתם שמחים וטובי לב, הנה יש לכם כלים שחוסכים מכם את החשיבה, כלים אשר הופכים אתכם לכלי בעצמכם, הופכים אתכם למכונה. מכונות אוטומטיות יודעות להרוויח אבל גם יודעות להפסיד בגדול. הכל עניין של סטטיסטיקה. אתם רוצים את הסטטיסטיקה לטובתכם ועל מנת שזה יקרה אתם חייבים להיות שונים, חייבים להיות יצירתיים.

אני שוב מזכיר, תהיו כמו כולם ותחוו חוויות כמו כולם, הפסדים!!!

ואזכיר לכם גם זאת. הרוב מפסידים בשוק הזה. הרוב לומדים מאנשים מלומדים ככל שיהיו את מה שכתוב בכל ספר, כיצד להשתמש בכלים, אבל הרוב לא מלמדים את מה שצריך באמת להבין

בין את הקשר בין המטבעות. זו החובה הבסיסית. ברגע שיש לכם את זה

אז באמת אתם יכולים להשתמש בכלים נוספים אשר יגבו את ההחלטה שלכם ויעזרו לכם לתזמן את הכניסה ואת היציאה שלכם מהטרייד.


אז בואו נראה:

1. המרוויחים הגדולים בשוק הם אלו אשר ניחנים במעלה החשובה ביותר: סבלנות.

סבלנות לפני כניסה לטרייד וסבלנות בעת טרייך. לא למהר לסחור ולא למהר לצאת ממהלך טוב.

רק על פיסקה זו ניתן לכתוב דפים רבים.

2. לא פועלים לפני שהבנו את הגרף. לא מבינים לא נוגעים.

על מנת להבין את הגרף לא צריכים מתנדים ולא מכוונים.

3. לאחר שאיתרנו הזדמנות והבנו את מיקומנו על הגוף ואת הסיבות, חובה עלינו לבחון מה המטבע שבחרנו שיתחזק או יחלש "עושה" במקומות אחרים? אתם חייבים ראיה מרחבית, חייבים לראות את כל התמונה לפני שפועלים. לא מספיק שתקבלו איתות טכני בעזרת כלי זה או אחר.

4. אתם צריכים שקט, שקט ממיילים והמלצות של אחרים.

5. ניהול עסקה, עקב אכילס של רוב הסוחרים. ממשו רווחים בדרך, הגדילו וממשו לאורך העסקה.

נהלו עסקה אחת בו זמנית.

6. זו אומנות ועליכם להיות אומנים.


ההצלחה שלכם היא רק בידיים שלכם ולא ידיים של מדריך או כלי כזה או אחר.


ברגע שבחרתם לכם דרך עבודה, הצמדו אליה ושפרו אותה. אל תחליפו שיטה, אל תחליפו משהו שעובד. כן תעבדו על מנת לשפר, לשפר תזמוני כניסה, לשפר החלטות מימוש ויציאה.


כאן אסיים. נושאים אלו יכולים למלא ספר שלם. אני לא מבין כיצד ניתן לסחור במט"ח ללא הבנה של גרף וללא הבנה של יחסי מטבעות. אני לא מבין מדוע כה רבים מכם רצים לקורסים כה יקרים כשהדרך להבנה והצלחה טמונה דווקא בפשטות. נכון, גם לאחר קורס אחד לא מגיע ההצלחה ולכן צריך לחזור אולי על אותו הקורס שוב ושוב. בכל קורס תבינו יותר.

עשו לכם רב, היצמדו לדרך, אל תתנדנדו. אין 100% הצלחה אך יש יותר הצלחה מאשר חוסר הצלחה

לאלו אשר פועלים נכון.


חובה עליכם להבין שככל שתסחרו יותר אתם תהיו יותר חשופים לטעויות ולכם יש להאט את הקצב. מעט טריידים באיכות גבוהה יותר, זה כל מה שצריך. הפסקות,בחינת תחושות ועוד.

עשו הכל על מנת לשפר את הסיכוי שלכם בשוק זה. הרווחים כאן הם לא וריטואלים וההפסדים כאן בהחלט גורמים לכאב.

מאחל לכם הצלחה בכל לב

7 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול