• עודד

האמיצים דוהרים קדימה

עודכן: 5 בינו׳

אני סקרן לפתוח את המעטפה. נזכרתי שאבי נוהג לומר לי, שלפני מבחן חשוב, פגישה חשובה, או כל אירו ע חשוב שמעורר בי תחושת מתח כלשהי, יעלי לנוח, להתנתק.

"תשקיע, תלמד, תחשוב ותתאמץ להצליח ", הוא אומר ומוסיף ", אך בערב שלפני האירו ע תעשה משהו שמרגיע אותך. אל תשקיע בלימוד לבחינה או בהכנות לפגישה עד לרגע האחרון. אל תעסוק בזה, פשוט תתנתק. אל תיתן לאחרים לבלבל אותך. לפני האירוע החשוב לך לסרט, לים, האזן למוזיקה, עשה כל דבר שגורם לך עונג, אל תעסיק את המחשבות שלך במה שעומד לפניך. תן למוח שלך לארגן לעצמו את החומר בדרכו שלו, סמוך על המוח שלך ".

מסחר במט"ח אלגו טריידינג
האמיצים דוהרים קדימה- שוק ההון

החלטתי להעניק מנוחה למחשבותיי. הדלקתי את המגבר, אחזתי בגיטרה החשמלית וישבתי לנגן. הירהרתי בכך שאני אמור להיפגש עם אבי שוב במהלך השבוע ולכן לא הבנתי לשם מה הוא נתן לי את המעטפה. ניגנתי כעשר דקות ולאחר מכן הנחתי את גיטרת ה"גיבסון" שלי על המיטה, והכנסתי תקליטור מוזיקה למחשב

פתחתי את המעטפה. בתוכה היו מקופלים כמה דפים לבנים. סקרן ונרגש, התחלתי לקרוא :

אלון, אני משער שלא המתנת הרבה, ועכשיו אתה קורא את הדפים האלה שנתתי לך בתום פגישתנו. כפי שביקשתי ממך כשנפגשנו, פרש את הכתוב בצורה עמוקה ולא שטחית. לאחר שסיימת לקרוא, קרא שוב, ההבנה בוא-תבוא.

באחת מנסיעותיי להודו למטרת עסקים, היה עליי לבלות סופשבוע בעיר הבירה דלהי. זו הייתה תקופה בה ביקרתי תכופות בהודו. אני מודה שיש בה משהו מיוחד. בפעם הראשונה שהגעתי לשם, נחרדתי ורציתי לברוח אבל כשלמדתי להכיר את המקום והתרבות, התחלתי לחוש די בנוח. בהודו קל מאוד להבחין

בפערים בין אלה שיש להם לבין אלה שאין להם. אבל העובדה המפתיעה היא שגם אלה שאין להם אינם משדרים לעולם מסכנות. הם אנשים מנומסים ורגועים.

באותה שבת החלטתי לפנות לעצמי כמה שעות ולנסוע לשוק המקומי.

תמיד אהבתי לבקר במקומות שאינם מקומות בילוי לתיירים. מקומות שבהם תוכל למצוא רק מקומיים .

אחרי כחצי שעה של נסיעה במונית לא ממוזגת, הגעתי לשוק פשפשים גדול וצבעוני, רכשתי לי תיק גב קטן והתחלתי לטייל בסמטאות השוק. אף פעם לא חששתי להיכנס למקומות חשוכים, סמטאות צפופות. נהפוך

הוא - זה בדיוק מה שאהבתי.

בזמן שאני מטייל להנאתי, בין חנות גדולה לממכר שטיחים לחנות לממכר דברי אלקטרוניקה משומשים, הבחנתי במעין כניסה לסמטה. ללא היסוס נכנסתי לשם והתחלתי ללכת. בתחילה עוד היו כמה חנויות בצדי הדרך, אך אט א- ט הן הלכו והתמעטו. לפתע, הופיע מולי אדם מבוגר בלבוש הודי מסורתי לבן, אך לא נקי, וביקש בתנועות ידיים נמרצות שאבוא אחריו. הייתי בטוח שהוא רוצה למכור לי משהו, אבל לא היה אכפת לי לראות את מרכולתו .

תוך פחות מדקה התיישב האיש מאחורי מדורה קטנה שדלקה בצד הסמטה ואמר לי באנגלית מתובלת במבטא הודי כבד: "אני מכיר אותך, אתה כבר היית כאן “. היה קשה לי להבין בתחילה מה הוא רוצה ומה הוא מנסה לומר , לי אבל הוא מייד הוסיף ואמר: "אני יודע מה אתה מחפש ' , והוציא מתוך תיק בד כמה ניירות מקומטים דמויי נייר קלף עתיק יומין .

הוא הושיט לי את הניירות ובלי לחשוב הרבה, הושטתי את ידי. באותו שלב בו שנינו אחזנו בניירות בו-זמנית, הוא אמר: "אני מכיר אותך, כאן תמצא את התשובה “. הייתי בטוח שאדם זה טועה ורואה בי מישהו אחר שאולי פגש בעבר. לקחתי את הניירות והושטתי יד אל הכיס להוציא כמה רופיות כדי לשלם. לו ברגע שהבין שאני מעוניין לתת לו תמורה, הורה לי לחדול מכך. הוא סימן שוב בתנועות ידיים שעליי ללכת. קצת הופתעתי אבל הסתובבתי והלכתי.

חשבתי לעצמי שכנראה יש לי עוד הרבה מה ללמוד על הודו ועל אנשיה . לא אפרט את קורות כל אותו היום, אבל בערב ל, אחר שאכלתי ארוחת הערב במלון, ישבתי בבר והוצאתי את הניירות שקיבלתי מאותו זקן. כך היה כתוב בהם :

אם אתה רוצה לפרוח – חייה במצב של חוסר ביטחון. ברגע שאתה מרגיש בטוח, האנרגיה של אינה זורמת עוד. ברגע שתחיה תמיד בסביבת המוכר והבטוח תשתעמם במהירות. להיות בטוח זה אומר להיות אומלל. הלאידוע יוצר בך רעד של התרגשות, מחשבה על הלאידוע יוצרת ב תחושות. חיי ביטחון ונוחות הנם חיי מוות, החיים פורחים ומשגשגים בצל הסכנה. כאשר תצלול למעמקים או תטפס על הר גבוה תרגיש שאתה . חי אשר אתה לבד עם הטבע והחיות, כאשר אתה רחוק מחשבון הבנק של, מהחברה, מהאנשים המכובדים אתה שוב לבד. אתה עם עצמך. כאשר הכול מסתדר ל בחיים עבודה טובה, תפקיד מכובד - כאשר הכל מסתדר לך טוב ואתה רגוע, פשוט שים לב אתה מתחיל למות! אנשים יכבדו אותך, וכשתמות, בוודאי תזכה להלוויה מפוארת ויכתבו עלי בעיתונים, אך שבוע מאוחר יותר אנשים ישכחו אותך, ופה זה ייגמר. מה שאחרים רואים כבעל משמעות גדולה, הוא למעשה דבר יומיומי שאל לנו לייחס לו חשיבות רבה. אלה הם דברים חסרי משמעות. אל תברח ואל תשתנה, אבל זכור שכסף וכבוד אף פעם לא היו מטרה.

האמיצים מזנקי קדימה ומברכים את בוא הסכנה. דרך טיפוס על פסגות הרים, צלילה למעמקים, טיול במדבריות, אנשים מחפשים את חיבור לפנימיות שלהם, לפסגות שברוח, לעומק שבנשמה ולשקט הפנימי .

היה אמי!, אל תפחד. אל תחייה חיים רגילים, אל תיתן לביטחון שבשגרה לפתות אותך. אל תשתעמם ואל תקבל דברים כמובן מאליו. אל תהיה בעל לאישה אבל היה גבר לאישה. אל תהפו את המחר של לצפוי מראש. גם עם אתה רוצה לספק את רצון החברה ולקיים מסגרות כמו נישואין, אל תרגיש בעלות על האישה. ברגע

שאתה תרגיש שהיא שלך תאבד האהבה. אל תחמיץ! הזדמנויות להסתכן, להרגיש את החיים, אל תתפתה לשגרה ולביטחון.

לחיות באופן מסוכן פירושו לחיות את החיים בכל רגע. האמיצים דוהרי קדימה.


הנחתי את הדפים על השולחן והזמנתי כוס קפה . אני זוכר היטב את כוס הקפה הזו ואת המחשבות שהתרוצצו בראשי באותו רגע. הנה אני מגיע לגיל ארבעים ונזכר ביום שבו נולדת. ביום שבו הסתכלתי עליך , על יצירת המופת ששוכבת לה באינקובטור. אני זוכר שהבטתי השמיימה וביקשתי בכל לבי שכשהילד הזה

יגדל , עשה שלא יצטרך להחזיק נשק, עשה שלא יצטרך להילחם, עשה שלא יהיה בסכנה .

והנה , מכתב זה שיקף את מה שכה רציתי לעצמי כל השנים, שיקף את התחושות שלי וחשבתי עליך ועל הבקשה שהעליתי השמיימ ה ביום שנולדת . אלון, אל תיתן לחיים לחמוק מבין ידיך, חייה אותם ככל שאתה יכול והיה שלם עם עצמך .

היום, במקום בו אני נמצא, אני יודע שהגורל זימן לי את האיש הזקן הזה בהודו. הגורל שלח לי מסר ואני מעביר מסר זה אליך .

באהבה גדולה ,אבא


סיימתי לקרוא, הנחתי את הדפים בקצה המיטה, ואת ראשי על הכר . חשבתי לעצמי, שאנו , כילדים רואים באבא ובאמא שני עמודים יצוקים בעלי יסודות עמוקים באדמה. עבורנו , אבא ואמא הם עמודי ביטחון. איננו

חושבים על כך, שגם ההורים שלנו הם אנשים, אנשים עם רגשות, עם כעסים, עם תסכולים ועם אהבת חיים. עד היום לא הייתי עסוק כלל בלהכיר את אבי, וככל שאני מתעמק ביום הזה, אני מבין עד כמה אני לא מכיר אותו. תמיד ידעתי שהוא עסוק בעשייה, אך לא ידעתי שאבי עסוק -כל כך גם בחשיבה .

8 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול