• עודד

האם ניתוח טכני באמת עובד ?

האם ניתוח טכני באמת עובד ?

אז האם ניתוח טכני באמת עובד? ובכן, שאלה מצוינת אבל לא רלוונטית לרובינו כסוחרים ולא משנה במה אנו סוחרים, מניות, קריפטו, מט"ח או מדדים.

גופים מאוד גדולים כגון בנקים עובדים לרוב על בסיס השקעות ארוכות טווח ועל בסיס לא מעט נתונים פונדמנטליים. אבל אנחנו, האנשים הפשוטים והקטנים לא ממש הם.

רוב סוחרי היום אם נכנה אותם כך, סוחרים על בסיס ניתוח טכני. אני מאוד מאמין בניתוח טכני כי להשקפתי בראיה ארוכת טווח הגרפים הטכניים יחסית מסוגלים בצורה די אמינה לספק תחזית כיוון.

האמת שלרובנו אין הרבה ברירה אלה להשתמש בניתוח טכני. זה כלי שמאוד זמין לנו ולא דורש קריאת דוחות ותחזיות גלובליות וכדומה.

בסה"כ הניתוח הטכני הוא די יעיל, זמין ושוב ולצניעות דעתי די אמין. אמין דיו על מנת שהיו לנו יותר הצלחות מאשר כישלונות.

אז שוב אני חוזר לשאלה אם יש ביסוס להשתמש בניתוח טכני לסוחרי יום ?

התשובה שוב תהיה כן ממספר טעמים אבל מדגיש שוב שאין להם למעשה הרבה ברירות אחרות.

כמובן שתמיד ניתן לשלב אבל,,,טוב נמשיך.

ניתוח טכני הוא למעשה היכולת לנתח את העתיד על בסיס תנועות\רמות העבר. זה בפשטות.

אני לא נכנס כאן לעניינים של טווחי זמן מכיוון שמה שקורה במקרו משתקף בצורה די דומה במיקרו.

ככל שעולים בטווח הזמן האמינות גדלה ויכולת החיזוי מאוד משתפרת.

יש אין ספור אסטרטגיות מסחר שלא בהכרח מתייחסות לגרף עצמו אלה מתייחסות לכלים טכניים כאלו ואחרים אשר "מלבישים" על הגרף, מצידו או מתחתיו. כאן לטעמי מתחילה טעות יסודית בעולם הניתוח הטכני. אני בעד כלים ומתנדים וכל דבר שיכול לעזור, אבל, וכאן מבחינתי יש אבל גדול, לעולם לא לבסס כניסה לעסקה על בסיס כלים טכניים כאלו ואחרים. בסיס כניסה לעסקה חייב להיות מחיר. שוב ואני מדגיש זו דעתי. כלים טכניים כגון ממוצעים נעים, מתנדים יכולים לבסס החלטה, לסייע להחלטה או אפילו לעזור בניהול ההחלטה. אבל הבסיס צריך להיות מחיר. ברגע שנכנסו לעסקה על בסיס מחיר, אנו שקטים יותר, מבינים מדוע נכנסנו לעסקה וגם סטטיסטית הסיכויים שלנו גדלים.

בתנועות חדות יש כוח לכלים הטכניים, הם מהווים יתרון יחסי. אך תיתכן תנועה חדה ואז דשדוש ואז אין כמעט ערך לכלי הטכני,,למעט המחיר. כל עוד המחיר נשמר, אנו בשלב של ניהול אולי על בסיס כלים אבל מבינים את העסקה והשיקולים.

ברמה האישית אני רוצה לציין. שממחקר של כמעט עשרים שנה אני כותב בצורה די גבוהה של ודאות שיכולת החיזוי הטובה ביותר בעולם לכל סוג של גרף ניתנת לגלי אליוט. התאורה של אליוט מוכיחה את עצמה שוב ושוב בתחום תחזיות הכיוון. הבעיה שיש כאן אבל מאוד גדול, מאוד.

ראשית זו תאוריה יחסית קשה להבנה וליישום. שנית בסיס התאוריה, במקור היה על בסיס גרפים קוויים. לא היה בזמנו של אליוט מחשבים, נרות יפניים וכדומה. הכל נעשה ידנית.

במירב המקרים התחזיות נתנו על בסיס ארוך טווח ולא בהכרח מתאימות לסוחרים יומיים או תוך יומיים. ובכל זאת זה כלי תחזית פנטסטי לכיווני שוק, בכל טווח זמן. הבעיה הגדולה שנותרה זה התזמון.

לאחר שלמדתי היטב את התאורה החלטתי לכתוב ספר(לסחור עם הגלים) שמפשט את ההסברים על תורה הגלים.

לדעתי האישית. הבנת תורה הגלים, גם אם באופן כללי הנה חובה לכל מנת טכני.

יש לזכור שבזמנו של אליוט לא בדיוק דיברו על פיבונאצ'י וזה השתלב בתאוריית הגלים רק בשלבים מאוחרים יותר.

אבל למצוא ממש נקודת זמן שגל חדש יוצר לדרך,,לא פשוט. וכאן אגב כלים טכניים כן יכולים לעזור לשם תזמון כניסה לעסקה. אבל עדיין זה נוגד את מה שכתבתי קודם שבסיס כניסה לעסקה חייב להיות מחיר.

לפני כ 11 שנה לערך מצאתי ולא אפרט כאן איך דבר מדהים, ממש מדהים. מצאתי שגלים רבים יוצאים מרמת פיבונאצ'י מאוד ייחודית שלא מוכרת כמעט בעולם. במשך שנים חקרתי זאת ועל בסיס רמה זאת נתתי בזמנו תחזיות מדהימות ללא קשר לאירועים בעולם, פוליטיים, צבאיים או גאופוליטיים. כאשר הצגתי זאת במספר מקומות ברשת די גיחכו אבל מהר מאוד רבים שינו את דעתם ולמדו להכיר את מה שכיניתי אז רזיאל.

רזיאל מאפשר לסוחרים להיכנס לטריידים מאוד מבוססים על בסיס הבנה בסיסים של תאוריית הגלים ותזמון טריידים מאוד מדויק עם סיכון כמעט אפסי ופוטנציאל רווח מעולה. זה עובד על הכל, אין קשר לסוג הנכנסים שסוחרים בהם.

אז היום ברור לי שניתוח טכני עובד!!!! חד משמעי, רק שצריך באמת לדעת "לקרוא" גרף.

סוחר שלא יודע לזהות על בסיס טכני תוך דקות ספורות אם גרף כזה או אחר מעניין או לא, שימשיך ללמוד ולתרגל.

חייבת להיות לנו היכולת המיידית להחליט מה מעניין ומה לא. ורק את מה שמעניין אנו נחקור.

לא סוחרים בכוח. מחפשים את הגרף שנותן לנו סיפור, סיפור שאנו מבינים ויכולים לפעול על פיו. כאן אנו מתחילים לחקור ואולי לבסס החלטה.

מרגע ההחלטה לכניסה לטרייד מתחיל שלב יותר מורכב של ניהול הטרייד ועד החלטה על סגירתו. ולשם כל ללא ספק יש כלים טכניים לא רעים שיכולים לסייע.

כלי טכני נוסף שפיתחתי עם השנים זה "הבאנדה" שמבוססת על כלים טכניים ומאוד מאוד עזרה לי לאורך השנים. אבל באנדה לא מהווה בסיס לכניסה לטרייד, זה מסייע לנהל טרייד. (למרות שכתבתי אסטרטגיה מאוד יפה לטווחים קצרים יחסית שמבוססת על באנדה זו).

אז לאחר שאני מרגיש מאוד נוח כסוחר טכני ולאחר שהתחלתי לעבוד עם רזיאל אני יודע בוודאות שניתוח טכני עובד!!! ואני מוכן להוכיח זאת לא מי שמלעיז על עולם הניתוח הטכני.

ברוב המקומות שמלמדים ניתוח טכני מלמדים מה שכולם כבר יודעים. ולכן סוחרים ימשיכו לחוות מה שכולם חווים מכיוון שהם ממשיכים לעשות מה שכולם עושים. פשוט כך. צאו מהקופסא ולמדו לקרוא גרף, להרגיש אותו, לחוש את הדופק שלו.

תבחרו למסחר רק גרף(וממש לא משנה השם שלו) שמספר לכם סיפור. לאט לאט תרגישו שזה מגיע. תעבדו לבד ובלי רעשי רקע. אל תאפשרו לתחזיות של אחרים להשפיע על מערך ההחלטות שלכם. מבטיח לכם שלא בהכרח אחרים יודעים טוב יותר מכם. אתם חייבים את כוח ההחלטה אצלכם ולא להיות שבויים על ידי אחרים.

אז קודם כל נירגע, ניתוח טכני עובד!!! עכשיו נותר ללמוד את הסיפור


בברכה והצלחה

עודד


78 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול