• עודד

בגלימתו של הרואה - דפים ראשונים

עודכן: 14 בנוב׳ 2021

הקדמה

סוחרי מט"ח יקרים,

במשך שנים עבדתי בצמרת ההיי-טק העולמי עם כל ההדר והפינוק שאפשר לתאר, נסיעות ברחבי העולם, מלונות יוקרה וחשבון הוצאות פתוח וכל זאת ללא כל תואר אקדמאי. לאחר שחוויתי משבר אישי, עשיתי שינוי עמוק בחיי אשר לאחר שנים של עבודה קשה, עליות ומורדות, רווחים והרבה הפסדים הוביל אותי לעמוד בפניכם כמוביל בתחום המסחר המעשי בשוק המט"ח העולמי.

זה שנים רבות שאני פעיל בשוק המט"ח, פעיל כסוחר מט"ח, כמדריך למסחר מעשי במט"ח ובהדרכות של רבים אשר אני אף לא מכיר באמצעות הפצת תכנים למסחר מעשי ברשת האינטרנט.

רבים שואלים ובצדק רב, מדוע אני עושה זאת? מדוע אני מלמד? מדוע אני חולק את הידע שלי עם אחרים?

ובכן, אכן שאלה הוגנת ביותר אשר זוכה תמיד לאותה התשובה : " אני מונע על-ידי דחף, דחף של שליחות, דחף של רצון עז לבצע שינוי". זו האמת לאמיתה עד כמה שאמת זו תשמע כקלישאה או עוד אמירה כללית ובנאלית. אני אוהב את מה שאני עושה ואני עושה זאת בתשוקה מלאה ובעיקר באמונה שלמה בצדקת הדרך שלי וביכולת שלי להוביל סוחרים להצלחה אמיתית בשוק אשר רבים נופלים כחללים לרגליו. יש בי בערה פנימית, רצון עז לחלוק ואני מונע על ידי כוחות חזקים ממני. כל שיעור, כל תלמיד, כל מאמר ואני משביח גם בעצמי, אני חד יותר, אני חריף יותר, אני מצליח יותר, אני רואה יותר.

אני בהחלט מעיד על עצמי כאחד שבקיא היטב בהלכות שוק המט"ח. אני מציין זאת ללא התנשאות אך גם ללא צניעות מזויפתועם הרבה כבוד לשוק המורכב הזה, שוק שהקדשתי שנים רבות על מנת ללמוד את שפתו, את "שיגעונותיו" ואת דרכי ההתנהלות אל מולו. אני כיום "חי" את התנועות שלו ואמון מאוד על חיזוי עתידי של כיווני שוק. הלוואי והמסחר בשוק המט"ח היה רק ניתוח טכני, הלוואי והמסחר בשוק המט"ח היה מצליח רק באמצעות שימוש בכלים טכניים כאלו ואחרים, משוכללים וחדישים ככל שרק יהיו, הלוואי והכל היה כה פשוט, אבל אז אני יודע שכנראה השוק המרתק הזה לא היה מתקיים. כולם לומדים, רבים יודעים ניתוח טכני מה הוא ובכל זאת רבים מפסידים.

שאלת מפתח:מדוע כה רבים נוהרים לשוק מרתק זה אשר יכול להיות גם השוק הרווחי ביותר, יותר מכל שוק אחר בעולם וממשיכים להיכשל? מדוע למרות השקעה כנה בלימוד, השקעה אמיתית של זמן וכסף ורצון אמיתי להצליח, זה פשוט לא עובד לכה רבים ?

הסטטיסטיקה מראה ששמונים אחוזים מהמסעדות ובתי הקפה נסגרים אחרי שנה. רק אחוזים בודדים מהסטארט אפים נמכרים במיליונים, רוב רובם פשוט נסגרים או נמכרים בפרוטות.

למעשה במט"ח הסיכויים שלכם גבוהים יותר, אין צורךבהלוואה של מאות אלפים ומיליונים, אין תלותבשיגיונות של העירייה ומשרד הבריאות, אין תלות גם במצב הביטחוני או בנזילות של חברות הענק. הכל תלוי ועומד רק בדבר אחד–באישיות שסוחרת, בידע ובניסיון. צריך להתייחס למסחר בשוק המט"ח כעל עסק מתחיל שצריך לעמוד על הרגליים. וכאן הבעיה, סף הכניסה הנמוך הוא גם הגורם לסף היציאה הנמוך, אנשים לא טורחים ללמוד ולעבוד קשה לפני שהם סוחרים ואז הם נפלטים ('נמחקים' בשפת המקצוע) משוק מרתק זה לבלי שוב.

שנים ארוכות שאני מעורה בשוק המט"ח בישראל, בעשיה פורה במנגנוני ההדרכה וההכשרה הקיימים, מנגנונים אשר מנסים "להכניס" רבים ככל האפשר לשוק הכה מיוחד ומרתק זה, לשוק הגדול בעולם, לשוק אשר בסופו של דבר הרוב מפסידים בו את כספי ההשקעה שלהם. אני עוקב אחר אתרים חדשים, דפי פייסבוק וקבוצות חדשות אשר קמות להם חדשות לבקרים,אני עוקב אחר צמיחתו של ה: "הגורו היומי" ,"הרובוט המנצח" , וה-"האסטרטגיה המובילה ". אני עוקב וכואב, עוקב ויודע שהנה צץ לו עוד דבר אולי זמני, עוד דבר בר חלוף אשר ישאיר לאחריו אדמה חרוכה, סוחר פגוע, סוחר שיעזוב שוק זה לבלי שוב, סוחר שיאבד את אמונתו בשוק המט"ח ויאבד את אמונתו באלו שמלמדים לסחור בשוק זה.

היכן חבויה האמת ? האם יש אמת כזו ?

ובכן, האמת הנה פשוטה מאוד, היא בכנות פשוטה מאוד. אין ספק שהבעיה היא לא בשוק עצמו, בשוק המט"ח, זהו שוק לכל דבר, שוק שעולה ושוק שיורד, הבעיה היא בחינוך, בהבטחות, בקלות הבלתי נסבלת ששוק זה מתואר לאחרים ובהתאם גם מועבר לסוחרים פעילים וסוחרים פוטנציאליים בתחילת דרכם בדרך זו.מדריכים רבים בשוק ההון החליטו שניתוח טכני זה ניתוח טכני ולכן נכון להם גם ללמד את שוק המט"ח, למה לא? מומחים לנרות יפניים החליטו שזו הדרך גם בשוק המט"ח, נרות זה נרות, ניתוח טכני זה ניתוח טכני,שוק זה שוק, כסף זה כסף,,,אהההמממ,,וזה פשוט לא עובד.

אני כאן כדי לשכנע אתכם לא ליפול אצל "סוחרי האשליות", מוכרי האסטרטגיות אינסטנט, אנשי הרובוטים שמוכרים לכם את אשליית ההתעשרות הקלה. ישנם גורמים, שלא אפרטם, שמרוויחים כאשר אתם מפסידים וגם מהם צריך להישמר. אין התעשרות קלה, יש עבודה קשה, רצינית, מעמיקה, יסודית ועקבית אשר רק לאחריה יש הצלחה. כפי שאמרו חז"ל "יגעת ומצאת – תאמין"

מילים קשות, פתיח קשה, דברים קשים אשר נכתביםבדמים, אך זכרו, ניתן להתנגד לכתוב ככל שרק רוצים אבל עם עובדות לא ניתן להתווכח. אלו לא עובדות מקומיות, לא עובדות נקודתיות, אלו הן עובדות כלל עולמיות, רבים מפסידים את כספם בשוק המט"ח.

גם לי היה קשה, גם אני רציתי להצליח, גם אני רכשתי וקראתי ספרים בלי סוף, גם אני ניסיתי אסטרטגיות רבות ורובוטים "מופלאים", גם אני הייתי מלא תסכולים וגם אני כמעט שהרמתי ידיים בתחילה. אני ראיתי את השוק, ראיתי את התנועות, ראיתי שיש כסף אמיתי בשוק המט"ח אך לא הצלחתי להרוויח משוק זה ובטח ובטח שלא בצורה עקבית ולבסוף כמובן כפי שקורה לרבים גם אני הפסדתי, גם אני נשברתי כאשר חלום העצמאות הכלכלית, חלום העבודה מהבית, ללא בוסים וללא לוחות זמנים התנפץ לי אל מול העיניים. גם אני חזרתי לבסוף חפוי ראש לשוק העבודה. אבל אני ידעתי והאמנתי בכל ליבי שיש דרך, שרב הנסתר על הגלוי, יש אמת מסוימת,יש יד מכוונת,יש דרך להצליח.

שנים רבות חלפו מאז, היום אני כאן כותב לכם שורות אלו בביטחון רב, ושוב אני מדגיש שלא בהתנשאות חלילה אלה בידיעה ברורה שיש לי מה לתת לכם. יש את הדרך הנכונה שתסלול לכם את ההצלחה האישית למסחר ריווחי בשוק המט"ח.

זהו מהספרים היקריםביותר שרכשתם עד כה אך האמינו שהוא יהיה שווה כל פרוטה עבורכם במיוחד בשילוב כותרי ה- DVD המצורפים.

אני מניח שקוראי ספר זה מכירים ברמה כזו או אחרת את הכלים הטכניים שמבחינתי הם כלים תומכי החלטה אבל לא משמשים להחלטות מסחר בדרך כלל. תהיה התייחסות אליהם אבל מי שחסר לו ידע או רוצה להעמיק בכלים הטכניים עצמם, מוזמן לטבול בים הידע שהאינטרנט מעניק ובמיוחד באתר אלבריה.

אני יוצא שוב למסע אישי של כתיבה, כתיבה לא פשוטה ולא קצרה. אני שוב יוצא למסע שכנוע שלכם, מסע של שינוי עבורכם. היצמדולכתוב ואתם תגלו עולם של מסחר נכון, מסחר ריווחי ועקבי בשוק המט"ח. אתם על סף שינוי, על סף כניסה לעולם של מסחר שבו תבינו, מסחר שבו תרגישו, מסחר שיכול להגשים את החלום, חלום שאני הגשמתי, חלום שגם אתם יכולים להגשים. אתם על סף הדלת שתכניס אתכם לעולמם של מקצועני המסחר במט"ח, לעולמם של: "רואי השוק", אלו בעלי היכולת לראות מעבר למה שאחרים רואים עם הכלים הנתונים בידם.

בברכה והרבה הצלחה

עודד שובל .

אודותיי

אני כאן על מנת להדריך, לחנך ולהוביל דור חדש של סוחרים.

כיום, לאחר כתיבת מאמרים וספרים רבים העוסקים בעולם המט"ח ועולם הניתוח הטכני, לאחר הכשרת אין ספור סוחרים מעשיים בשוק המט"ח אני עסוק מאוד ובהנאה רבה בפיתוח תוכנית הכשרת מאסטרים למסחר מעשי בשוק המט"ח העולמי.

אני לומד מכל תלמיד, אני משביח מכל שיעור ואני נהנה מכל העשייה בכל יום מחדש.

ספר זההוא הספר שנועד להוות את השינוי המיוחל עבור כל סוחר מט"ח באשר הוא.

אם ישנו משפט אחד שיכול להעיד על גישת המסחר הבסיסית שלי אז זהו המשפט : "כל המוסיף גורע". ככל שתבחרו פחות פוזיציות למסחר אך כל פוזיציה תהיה על בסיס ראיה ארוכת טווח ותהיו בעלי יכולת ניהול איכותית, תרוויחו יותר בשוק המט"ח.

בגישתי לכתיבת ספר זה אני מציין שהמסר העיקרי בספר זה הוא ההבנה של שפת שוק המט"ח. לשוק המט"ח שפה מיוחדת והתנהגות ייחודית וחובה עלינו לשלוט בשפה ולחזות את ההתנהגות מראש. ניתן לעשות זאת ללא ספק ובספר זה אני מלווה אתכם שלב אחר שלב בלימוד שפה חדשה וייחודית, שפה שתשנה לכם את עולם המסחר המעשי בשוק המט"ח.

ידוע לי שאני מנפץ לא מעט קלישאות, אמונות ודרכי עבודה בספר זה ובדרכי הישירה והכנה אני לא מסכים "לעגל פינות".

"תמשיכו" לעשות את מה שכולם עושים, תמשיכו ללמוד את מה שכולם מלמדים וגם תמשיכו לחוות את מה שהרוב חווים....הפסדים! .

פתח דבר

המוח לא שקט, המחשבות רצות. הם לא מפסיקים להגיע, הם כבר לא מאמינים,סוחרים שאיבדו את הדרך, איבדו לא מעט מכספם ואיבדו ללא ספק את האמונה בשוק המט"ח.

הם לא חוסכים ממני מידע על מה שלמדו וכיצד הפסידו, הם מנסים לחקור אותי על דרכי, על דרך המסחר שלי, במה היא שונה ? למה אצלי כן ואצל האחרים לא?

הם כאן, והם שואלים והם מתחקרים ובצדק רב, צדק רב של ערב רב מאוד אשר גם הוא ניסה ונכשל, ערב רב של גוני הקשת האנושית, צעירים,רופאים,עורכי דין, חסרי עיסוק נוכחי, פנסיונרים, פרופסורים באוניברסיטאות בעלות שם, פועלי יום, אנשי היי-טק ועוד.

הם כאן והם רוצים להצליח, הם לא מוכנים לוותר. האם הגשמת חלום יכולה באמת להיות במרחק ספר אחד?,,, מדריך אחד?,,, קורס אחד?

אני מאזין בקשב רב ובסבלנות רבה לסיפור של כל אחד ואחת, אני מאזין ומשתומם, מאזין ונחרד, מאזין ומצטמרר.

מה לימדו אותם? מה מלמדים אחרים ? האם באמת ובתמים כך נעשים הדברים ? האם באמת חושבים כה רבים שהכול כה קל וכה פשוט?

אני כל הזמן משתומם מחדש. כיצד רבים, כה רבים, משכילים ונבונים ככל שיהיו נופלים כחללים במלכודת השיווק הזולה,במלכודת העטיפות היפות והמתנות המרשימות,מלכודת הפייסבוק ואתרי הרשת המרשימים,מלכודת הפיתוי ?

מתי משפטי המפתח כגון: " כסף לא גדל על העצים " או " אין כסף קל " נעלמו מהתודעה שלנו ?

המצב עבור רבים די מייאש, מייאש כי הם רוצים מאוד אך לא יודעים היכן באמת נמצאת האמת.

אני כותב וחושב לעצמי מה יגידו? האם צץ לו עוד ספר שמנסה לפתוח ארנק של סוחר כזה או אחר? האם כך התייחסו גם לספר זה? יתכן שכן, אבל הגיע הזמן שהאמת תאמר, בצורה ברורה וללא משוא פנים.

אני מתכוון להוביל אתכם בדרך ברורה, דרך של חוקים, דרך של כללים, שלב אחר שלב, עקב בצד אגודל להצלחה שלכם בשוק המט"ח.

אין כאן קלישאות או סיסמאות ריקות מתוכן. אני מציג תורה אחתשלמה, מלאה ומצליחה. אימוץ חלקים בלבד יוביל אולי ליותר כישלונות. אני רוצה ללמד אתכם כיצד " לראות" את השוק.

אני מתכוון לעסוק בעיקר, להבין את שוק המט"ח ולפעול בו כפי שצריך לפעול בו ולא כפי שאתם הייתם רוצים לפעול בו.

שוק המט"ח לא רוצה אתכם יצירתיים, הוא רוצה אתכם משעממים. תמיד אותם חוקים ותמיד אותם הכללים, תמיד.

אל תקראו לי נביא זעם, תראו בי "רואה שוק" אך אל תראו בי "גורו". אני לא יותר חכם מכם ואני בטח לא הייתי רוצה לחשוב שאתם חכמים יותר ממני אבל אני ללא ספק מנוסה מרבים מכם בדרכי הפעולה בשוק המט"ח ובהבנת השפה המיוחדת שלו. היום אני יודע שפיתחתי בעבודה קשה את היכולת להבין מה השוק עומד לעשות במירב המקרים ומירב המקרים זה מספק. כאשר מרווחים מרוויחים הרבה וכאשר מפסידים אז ההפסד הוא מועט ולא מכאיב.

אחרי הידע, מגיעה המיומנות, מיומנות שבאה משעות מסך ארוכות ולאחר שתצברו שעות מסך, גם אתם תוכלו 'להרגיש' את השוק. אבל רק אחרי שהשקעתם את השעות מול המסך ואת המאמץהראשוני הראוי והנדרש.

אני יודע שיכולת זו לא ניתן להעביר לאחר באמצעות לימוד של מספר שיעורים בודדים, זו יכולת נרכשת אשר כל אחד מכם יכול להנות ממנה. לא מדובר כאן במיסטיקה אלה באימון היכולת שלנו לראות, אימון אשר אני מאמין בכל ליבי שיש לי את היכולת להעביר לאחר.

האמונה שלי ביכולת של כל אחד להצליח לפתח יכולות מסחר איכותיות בשוק המט"ח הובילה אותי לפיתוח תוכנית אישית אשר מותאמת לכל סוחר, תוכנית ארוכה מאוד וקשה מאוד אך בסופו של דבר מניבה מאוד. תוכנית אשר בסופה אתם ללא ספק תחזיקו ביד יכולת מקצועית ואף עבור רבים גם מקצוע חדש.כך אני מאמין, זו דרכי וכך אני גם מבצע.

קוראים יקרים, הרצון לקרוא ספר זה, העניין שיש לכם בספר זה נובע מהמצב בו אתם שרויים. אילו הייתם רגועים ועקביים בהצלחות שלכם בשוק המט"חבהנחה שאתם כבר סוחרים פעילים אז בוודאי שספר זה היה מיותר לכם לחלוטין. מה שעובד לא משנים, אך כנראה עדיין אתם לא שם וזאת אני אומר כמובן מבלי חס ושלום לפגוע בכבודכם, לרבים עדיין חסרה יכולת "הראייה".

אין כאן עניין של חוסר מזל, יש כאן עניין פשוט של פעולה על פי חוקים, להבין את השוק, לעשות בחירות נכונות ולדעת לנהל היטב את הבחירות שלנו.

לו הייתי צריך לבקש מכם דבר אחד, רק דבר אחד,הייתי מבקש שתקראו בספר זה לפחות פעם בחודש, פעם בחודש עד שהדברים מתחילים לקרות, עד שלפתע הדרך ברורה, עד שההבנה מופנמת, עד שההצלחה נוגעת, עד שהאמונה חודרת. אני כאן על מנת להרחיב לכם את הכלי,לאמן את מוחכם לראות מעבר.

אני כאן על מנת לספק לכם את היתרון היחסי.

קריאה מהנה וקריאה חוזרת מהנה אף יותר.

לאלף את הנחש

מניסיוני, הצלחה בשוק המט"ח היא 20 אחוז ידע שאותו ניתן לרכוש בזמן קצר יחסית של לימוד ו- 80 אחוז ניסיון ויכולות מנטאליות שעליהם כמעט איש אינו מדבר. אנשים מפסידים כסף לרוב בגלל הנושא המנטאלי, חד וחלק! פחדים, חששות, תאוות, תקוות. לתחום הזה אני קורא 'הנחש' . הספר עוסק גם במה שלא תמצאו בקורסים המפוזרים ברשת האינטרנט, בצד הרגשי, מנטאלי של המסחר ולחלק הזה אני קורא 'לאלף את הנחש'.

הנחש קיים בכל אחד ואחת מאתנו. הנחש נמצא אי שם אצלנו ובמקומות החשוכים והנסתרים ביותר, אך הוא תמיד שם והוא תמיד ממתין לשעת הכושר שלו.

אין ספק שמקדמת דנן, מחטא האדם הראשון ועד היום משמש הנחש באופן השלילי ביותר כסמל הפיתוי, ההסתה וההדחה.

לאלף את הנחש הנו מסע שהחל מפיתוי, חוסר משמעת וכניעה ליצר. אין הבדל מהותי בין פתלתלותו של הנחש לפתלתלות החיים. פיתוי מוביל פעמים רבות לחוויה כואבת ולא נעימה.לעיתים בתחילת הדרך הפיתוי מוביל להצלחה ולטעם שאנו בטוחים שהוא מתקתק עד אשר פניו האמיתיות של הנחש נחשפות. לאלף את הנחש זה לאלף את עצמנו, להתמודד עם החולשות שלנו ועם כל האמת המכאיבה הכרוכה בכך. כישלון יכול להוביל לצמיחה אם אנו מבינים את הסיבות לכישלון ואם אנו מוכנים לבצע שינוי אמיתי על מנת להצליח בדרך בה בחרנו.

" דע את האוייב שבך.." , "We have met the enemy and he is us" במסכת אבות ד', כ"ח כתוב: הקנאה והתאווה והכבוד מוציאין את האדם מן העולם. משפטים כאלו ואחרים יכולים להישמע עוד משפטיקלישאה וקלים להבנה בפשט שלהם אך הסוד של משפטים אלו הנו עמוק מאוד ועלינו להבינם וליישמם בדרכנו בעולם המסחר.

חייבים ללמוד 'לאלף את הנחש' ובהגיעכם ללמוד את שוק המט"ח על פי דרכי וראייתי יהיה עליכם ללא ספק להתחיל בעבודה הראשונית והבסיסית של "זריקת" הישן על מנת להכיל את החדש. לא קל, אך בהחלט בר ביצוע לממושמעים שביננו ולאלו שהרצון להצליח מושרש היטב בתוכם.

הצלחה בשוק המט"ח זה אתם. המסחר בשוק המט"ח מגלם בתוכו את הרגשות שלכם, את הרצונות שלכם,הפחדים שלכם והחמדנות שלכם. כל סוחר מביא אתו לשוק המט"ח את העבר שלו, את הדעות הקדומות שלו, את רגשי הנחיתות שלו או רגשי ההתנשאות שלו.

הנחש הוא אתם, אתם השחקן הראשי, אתם האויב ואתם החבר הטוב ביותר של עצמכם כאשר אתם ניגשים לסחור בשוק המט"ח.

חייבים לאלף את הנחש, להשקיט רעשי עבר ורעשי הווה. אסור להעיר את הנחש מרבצו.

הוא תמיד שם והוא רק ממתין שיעירו אותו, הוא ממתין לשעת כושר, הוא ער תמיד והוא ערמומי תמיד. כל יום הוא יום חדש בשוק המט"ח וכל יום הנחש ממתין בפינה. חייבים להיצמד לדרך,חייבים להישמע לכללים, חייבים להיצמד לחוקים וחייבים לאלף את הנחש. אל לנו לסטות ואל לנו להיות יצירתיים. עלינו להיות משעממים ושיגרתים ככל שרק אפשר. זהו מהשלבים הקשים ביותר בעבודתנו. אנו בדרך לחוויית מסחר מקצוענית וכמקצוענים השקט חייב להיות מנת חלקנו. אסור לנו בתכלית האיסור כסוחרים להיות מחוברים בכל דרך שהיא לעולם חיצון, לסקירות, להמלצות הפייסבוק, לשירותי איתותים וכדומה. אנו צריכים וחייבים לפעול בשוק זה בשקט רב על פי כללים וחוקים ברורים.

כפי שקשה לנהוג בתנאי ערפל כך קשה לסחור בשוק המט"ח ללא היכולת " לראות את השוק" מבעד לערפל.

ספר זה בשילוב כותרי הווידאו המצורפים ייקח אתכם מעבר לצעד אחד קדימה, ספר זה מתחייב לכם כמו שאתם צריכים להתחייב לכתוב בספר זה והשלב הראשון בספר הוא לסגור שערים קודמים ולפתוח שער אחד בלבד, שער אחד ויחיד שעל מנת לעבור את הסף הראשון שלו עליכם קודם כל לאלף את הנחש שבכם.

פרק א'-עולם המט"ח.

דרך ארוכה נכונה לנו בספר זה. החומרים בפרקיםהראשונים של ספר זה חשובים מאוד להבנת דרך החשיבה כאשר אנו ניגשיםלהכיר את עולם המסחר המעשי במט"ח. גם כאן ההמלצה הנה לא לדלג על אף פסקה. אני מציין זאת מהטעם הפשוט שרבים אולי יאמרו לעצמם שהם קראו חומר דומה כזה או אחר על נושא כזה או אחר ואולי ימהרו לפרקים העוסקים במסחר מעשי, ישירות למה שיחשב עבורם העיקר, טעות! הכל חשוב ונחוץ להמשך הדרך. רבים מכם יחוו אולי בתחילה התנגדות לכתוב, אך סבלנות. קשה לקבל שלפתע גורם מסוים (אני) מנפץ לכם מיתוסים, תאוריות שכה שלטתם בהם, דרכי מסחר שהכרתם. כן זה ברור ולא נעים, אך מה לעשות שזו האמת. תהיו כנים עם עצמכם, הרי ודאי שמעתם על הסטטיסטיקה העגומה של הצלחות בשוק המט"ח.

לא בדרך תאורטית אלה בדרך מעשית ביותר אראה לכם שכל הנאמר מבוסס על ניסיוןאמיתי ומוכח. ככל שתפנימו את הכתוב וככל שתיישמו את אופני בחירת העסקאות שלכם בשוק המט"ח על בסיס תוכן ספר זה תתחילו לחוות את עומק הניסיון שאני מנסה לחלוק אתכם בצורה הפתוחה ביותר.

חוק המאמץ המזערי

בספרו : " 7 החוקים להצלחה " מציין הסופר והמרצה ההודי דיפאק צופרה חוק מאוד מעניין: "חוק המאמץ המזערי". במילים פשוטות ובתרגום ישיר, ככל שנתאמץ פחות נוכל להצליח יותר . נכון הדבר גם לשוק המט"ח.

הרצון שלנו להצליח ודרכי הפעולה של המוח האנושי מובילים אותנו לטעות בסיסית ומהותית ובהחלט תמימה. המחשבה שככל שנשקיע יותר בחקר הגרפים, ככל שנשקיע יותר שעות אל מול הגרפים, אל מול המסכים אנו נצליח יותר, נחכים יותר, היא מוטעית.

חוקרים קוראים לזה 'הטיית הפעולה' מחקרים מראים שסוחרים פחות פעילים מרוויחים הרבה יותר מסוחרים פעילים.

האמת מצויה ללא ספק בצד השני של הסקלה, אמת שעד כמה שתשמע לאוזן האנושית מוזרה ולמוח האינטליגנטי חסרת כל הגיון היא האמת הנכונה למסחר איכותי,יציב ומניב לאורך שנים. הריחוק מהמסכים יחסוך מכם לא מעט החלטות שגויות, לא מעט לחיצות פזיזות. תנו לשוק לעבוד עבורכם והפסיקו לנסות "לרדוף" אחד השוק.

רבים וטובים מנסים דרכי מסחר שונות, רבים וטובים מנסים למצוא את הדרך שתיחשב הדרך הנכונה או מה שמכנים פעמים רבות הגביע הקדוש. אין גביע קדוש בשוק המט"ח.

יש כללים ויש חוקים ונשתדל להקיף כמה שיותר בהם בצורה ברורה ונהירה.

שגיאה מוכרת וידועה אולי הנה התחושה של רבים או יותר נכון צורך של רבים להיות כל הזמן בעסקה. ממש אבל ממש לא חייבים. עסקה אחת טובה בשבוע, עסקה אחת ארוכת טווח שתדעו לנהלה בצורה יעילה לאורך מספר ימים, שבועות ואולי אף יותר ואתם תגדילו את נכס הבסיס שלכם בצורה שלא חשבתם לרגע שהיא אפשרית. היכולת לנהל טרייד ארוך טווח הנה יכולת שצריכה להבנות בשלבים, יכולת שדורשת אימון וזמן. פחות טריידים לא אומר פחות פוזיציות מסחר. ביכולתכם לנהל טרייד אחד, צמד אחד באמצעות לא מעט פוזיציות אשר מנוהלות בתבונה במהלך לא מעט ימי מסחר על הצמד הנבחר.

כאשר תעמיקו בספר זה תלמדו להבין שמירב צמדי המטבעות הראשיים נעים בצורה קורלטיביתביחס למטבעות אחרים ולכן אין פעמים רבות טעם להיכנס לטרייד או טריידים חדשים בצמדים אחרים ועדיף לתגבר פוזיציות בצמד הנבחר.

ספר זה בשילוב כותרי הדי.וי.די המצורפיםעוסק בהגדרות מדויקות ביותר לבחירת טרייד, לבחירת הצמד הנכון, לתזמון הטרייד ולניהולו.

היצמדו לכתוב ותשפרו את סיכויי ההצלחה שלכם בשוק המט"ח לאין ארוך. תסטו מהכתוב ולבסוף תצטרכו שוב לחזור אחורה. אל תאפשרו להצלחות רגעיות ליצור בכם אופוריה. שוב, חוקים וכללים שאל לנו לסטות מהם.

רק תחשבו על זה, אתם על סף כניסה לעולם של מסחר אשר יגרום לכם להבין כל טרייד שאתם בוחרים, עולם שבו תפעלו בידיעה שרוב הסיכויים הם לטובתכם, עולם של מסחר שבותבצעו ההערכות, תפעלוותתרחקו מהגרפים. עולם שלא תצטרכו להיות בלחץ ומעקב מתמיד, עולם שבו לא תהיו קצרי רוח כלפי הסובבים אתכם, עולם המשלב ידיעה, ביטחון, שקט, זמן פנוי, איכות מסחר ובעיקר התחושה שבפוטנציאל לייצר הכנסה נוספת ואולי אף עיקרית לביתנו.

ברוכים הבאים לעולם המסחר המקצועני בשוק המט"ח.

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול