• עודד

טעויות של סוחרים בשוק ההון ושוק המט"ח

עודכן: 14 בנוב׳ 2021

עודד פרץ,לימוד מט"ח, מסחר בשוק המט"ח
מסחר במט"ח,לימודי שוק המט"ח,עודד פרץ

טעויות נפוצות של סוחרים :

יש טעויות חוזרות ונשנות אצל סוחרים. אני מקווה שבהבנת עצם הטעות תוכלו להימנע ממנה.

1. מסחר במטבעות אקזוטיים כמו הריאל הסעודי או הפורינט ההונגרי הנם משחק מסוכן. עמלת העסקה במטבעות אלו הנה גדולה מאוד וזוגות אלו נתונים לשינויים מהירים. היצמדו למה שאתם מכירים.

2. כניסה לעסקה ללא הגדרת SL או TP מסכנת אתכם בהפסדים או במימוש מאוחר של רווח. אלו בלאו הכי נתונים שניתן להזין במהלך העסקה אז אל לנו להתעצל מלחשב אותם בתחילה ולערוך אותם בהתאם לכיוון העסקה.

3. הפיתוי להיכנס לפוזיציה עם סכום גדול מידי יעלה ויצוץ לא פעם. התחושה החזקה שאתם בטוחים במהלך מסוים ולכן תוכלו למנף אותה יותר ממה שמתירים כללי העבודה שקבעתם לעצמכם הוא גדול. אל תפלו במלכודת זו. שימרו על הכללים של חלוקת ההשקעה שלכם ל - 10 יחידות ואל תסכנו יותר מיחידה אחת בו זמנית. תוכלו תמיד להגדיל עסקה באם היא "צועדת" לכיוון שלכם.

4. פתיחת מספר עסקאות בו זמנית יכולה לחשוף אתכם למספר הפסדים בו זמנית. כמו כן, כל עסקה היא עסקה בעלת מינוף אשר יכולה להזמין התראה מתוכנת המסחר על שימוש יתר ב-MARGIN - ביטחונות שלכם.

5. אני לא שולל עבודה עם מספר פוזיציות על אף שעדיף לעבוד עם פוזיציה אחת או שתיים ולהגדיל אותה בהתאם לכיוון המסחר. עבודה משולבת דורשת ניסיון רב.

6. ביטחון יתר – נסו לשמור על פרספקטיבה נכונה.

7. ציפיות מוטעות – אין כל ערבות בשוק המט"ח. אל תאבדו ביטחון בעקבות הפסדים כאלו ואחרים. אחרי הכול אל לכם לסכן כספים אשר אתם זקוקים להם למחייתכם היומיומית.

8. מסחר ללא תוכנית או שיטה ברורה – אל תכנסו לפוזיציה מבלי להסתכל על התמונה הגדולה.

9. אל תתפתו להוסיף כסף לפוזיציה מפסידה בגלל שאתם מרגישים שיהיה שינוי כיוון.

10. לא לצאת מעסקה רק בגלל שהיא שינתה מעט כיוון – זה חלק מהתופעות שעליכם להתרגל אליהן בשוק המט"ח. "בריחה" מוקדמת מדי מעסקה תמנע מכם את פוטנציאל הרווח של העסקה. הסבלנות הינה מעלה חשובה.

11. ריכוז – אחת הטעויות הנפוצות של סוחרים הנה להכניס נתונים שגויים לעסקה. קורה לא פעם שמחוסר ריכוז תלחצו על לחצן קניה כאשר רציתם בכלל לבצע מכירה. תהיו מרוכזים ובדקו היטב את הפרמטרים שהזנתם לתוכנת המסחר לפני לחיצה על לחצן "בצע".

13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול